بدافزاری که از ۲۰۰۰ نرم افزار بانکی شناخته‌ شده در جهان دزدی می‌ کند

بدافزاری که از ۲۰۰۰ نرم افزار بانکی شناخته‌ شده در جهان دزدی می‌ کند

دو بدافزار فیک توکن / Faketoken و Tordow 2.0 ساخت روس‌ ها، کاربران موبایل اندرویدی دارای اپلیکیشن بانکی را به‌ شدت مورد هدف قرار داده‌ اند.

دو تروجان بانکی ضمن سرقت اطلاعات مالی کاربر، فایل‌ های کاربران را نیز قفل می‌ کنند. در این‌ بین گوشی‌ های روت شده بیشتر در معرض آسیب و نفوذ قرار می‌ گیرند.

فیک توکن با این هدف نوشته‌ شده که با ایجاد لاگین جعلی، اطلاعات مالی کاربر را با خود ببرد و حالا نویسندگان این بدافزار در نسخه جدید دست به رمزگذاری روی فایل‌ های کاربر روی حافظه داخلی و جانبی گوشی نیز زده‌ اند.

گفته می‌ شود بدافزار فیک توکن از ۲۰۰۰ اپلیکیشن بانکی شناخته‌ شده در جهان دزدی می‌ کند و اکنون ۱۶ هزار کاربر را در ۲۷ کشور جهان قربانی خود کرده است.

وقتی فیک توکن روی گوشی نصب می‌ شود شورتکات غیر واقعی از اپ بانکی می‌ سازد و کاربر با باز کردن شورتکات اطلاعات بانکی را در آن وارد می‌ کند. سپس این اطلاعات وارد دیتابیس نوشته‌ شده بدافزار شده و به سرور مخصوص ارسال می‌ شود تا هکرها بتوانند با دیتای به‌دست آمده حساب کاربر را خالی کنند.

اما بدافزار Tordow 2.0 بیشتر کاربران روس را مورد هدف قرار داده است و اولین تروجان بانکی روی موبایل است که درخواست دسترسی روت را به گوشی اندرویدی می‌ دهد و این دسترسی یعنی قابلیت نصب هر نوع برنامه غیرقانونی بدون اجازه کاربر روی گوشی و تبلت!

این بدافزار از طریق اپ های محبوب گیم و اپ های شبکه‌ های اجتماعی به‌ سرعت در حال آلوده کردن گوشی های موبایل است.

منبع:برسام

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: